Biała kanapa do salonu – czy to dobry pomysł?

Biała kanapa w salonie z pewnością będzie wyglądała bardzo stylowo. Jednak czy w każdym przypadku będzie to właściwy pomysł? Sprawdź, kiedy warto zdecydować się na białą czy jasną kanapę w swoim salonie.

Kanapa to jeden z najistotniejszym elementów naszego salonu. To tam spędzamy najwięcej czasu – odpoczywając, oglądając telewizję czy spotykając się z rodziną czy znajomymi. Chcemy zatem, by kanapa którą wybierzemy była jak najbardziej funkcjonalna oraz wygodna. To, jaki model i kolor wybierzemy zależy wyłącznie od indywidualnych upodobań. Częstym dylematem jest to czy zakup białej kanapy będzie dobrym pomysłem.

Jasna kanapa w naszym salonie z pewnością będzie wyglądała bardzo stylowy i rozświetli całe pomieszczenie. Niestety nie zawsze jest to dobry pomysł. Szczególnie jeśli w mieszkaniu znajdują się zwierzęta. Przed zakupem zastanów się czy biała kanapa w twoim salonie rzeczywiście będzie stanowiła idealny dodatek. Wbrew pozorom, jasne meble są bardzo popularne i często wybierane,

Kiedy wybrać jasną kanapę?

Wybór jasnej kanapy to zazwyczaj spory dylemat. Zazwyczaj rezygnujemy z tego pomysłu stwierdzając, że białą kanapa będzie bardzo szybko się brudziła. Oczywiście jest to w pewnym sensie prawda, jednak obecnie istnieje wiele środków, dzięki którym z łatwością poradzisz sobie z wszelkimi zanieczyszczeniami. Biała kanapa nie jest dobrym pomysłem jeśli w domu znajdują się zwierzęta. Niestety ich sierść pozostawiona na jasnej kanapie będzie bardziej widoczna.

Meble Warszawa dostępne są na stronie Radius Centrum – sprawdź!

Przed zakupem jasnej kanapy warto także zwrócić na materiał, z którego została wykonana oraz jakimi środkami możemy ją czyścić. Niestety w niektórych przypadkach do czyszczenia potrzebna jest specjalistyczna chemia (np. do kanap ze skórzaną tapicerką). Dobrym rozwiązaniem będzie materiałowy pokrowiec, który będzie można zdejmować i prać w pralce. Oczywiście zamiast bieli możemy wybrać odcienie szarości czy beżu, na których w mniejszym stopniu widoczne są wszelkie zabrudzenia.

Zalety białej kanapy?

Jedną z głównym zalet białej kanapy jest jej to, że w połączeniu z innymi jasnymi lub ciemnymi dodatkami może stanowić bardzo ciekawą aranżacje wnętrza. Oprócz tego łatwo zmieniać jej charakter dobierając odpowiednie dodatki i akcesoria. Wszystko zależy od tego w jakich stylu chcemy urządzić nasz salon.

Kolejnym plusem białej kanapy jest rozświetlanie ciemnych czy małych pomieszczeń. W przypadku małych metrażów salonu – ten rodzaj kanapy będzie idealnym dodatkiem powiększającym optycznie pomieszczenie. Jasne meble wydają się ,,lekkie” i nie przytłaczają przestrzeni, dlatego też długa czy szeroka kanapa w białym odcieniu nie zdominuje całego pomieszczenia.

Czyszczenie białej kanapy?

Aby czyszczenie kanapy było szybkie i łatwe, najlepiej zdecydować się na kanapy obite ekoskórą lub posiadające tapicerki, które możemy bez problemy zdjąć i wyprać. Czyszczenie ekoskóry nie powinno sprawiać trudności – oczywiście musimy zastosować do tego odpowiedni preparat. Jeśli obawiamy się pobrudzenia obicia kanapy możemy na co dzień przykrywać ją narzutą odpowiednio dobraną do koloru kanapy.

Jedna uwaga do wpisu “Biała kanapa do salonu – czy to dobry pomysł?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *