Odpoczynek all inclusive – czy faktycznie to się opłaci?

Pragniemy spędzić arkadyjskie wczasy nie martwiąc się o utrzymanie? Opcja all inclusive z pewnością w tym pomoże. Mimo to czy zawsze jest to bardzo dobre wyjście? Niżej odszukacie wiadomości na temat tego, kiedy tak właściwie należałoby zdecydować się na takie rozstrzygnięcie.

All inclusive to jedna z najpopularniejszych opcji w trakcie wyjazdu na zagraniczne ferie. Propozycja ta zakłada, że posiłki czy trunki znajdują się w cenie pobytu w danym położeniu. Przybywając do hotelu otrzymujemy odpowiednie oznaczenie, jakie daje nam szansę korzystania z danego rodzaju wyżywienia. W ogromnej ofercie all inclusive znajdują się na ogół trzy posiłki: śniadania, obiady oraz kolacje. Dostęp do poszczególnych posiłków oraz trunków (w tym alkoholi) jest nielimitowany. Od hotelu zależą godziny oraz ilość podawanych dań.

Dużo zależy od hotelu, do którego się udajemy. W jednym położeniu jesteśmy w stanie mieć dostęp do posiłków cały czas, w innym tylko przez parę godzin. Jakość i rodzaj jedzenia także może znacznie się różnić. Przed wyjazdem warto zastanowić się zatem czy opcja all inclusive z pewnością będzie odpowiednim rozwiązaniem, zwłaszcza, że tego rodzaju wycieczka może być o wiele droższa od tej, jaka nie będzie miała w swojej szerokiej ofercie opcji z wyżywieniem. Dużo również zależy od indywidualnych upodobań.

Dla kogo all inclusive?

Oferty all inclusive nie zawsze stanowią optymalne rozwiązanie, zwłaszcza jeżeli wybieramy się na wyprawę z zamysłem zwiedzania i zobaczenia jak najwięcej. Powinniśmy nie zapominać, że opcja all inclusive ogranicza nieco skonstruowany przez nas czas. Zwykle posiłki wystawiane są o konkretnych porach i jeśli się spóźnimy jesteśmy w stanie już nie załapać się na jakieś dania. Prócz tego nie każdy hotel proponuje całodobowy dostęp do baru. Skutkiem tego jeśli zamierzamy cały dzień spędzać poza hotelem, poprawniejszym wyborem będzie opcja z wyżywieniem we własnym zakresie, ewentualnie ze śniadaniami – wcześnie rano zawsze będziemy w hotelu.

Jeśli tudzież planujemy spędzać większość czasu w hotelu, na basenie lub też po prostu hotel jest oddalony od centrum – opcja all inclusive może istotnie się sprawdzić. Nieraz bywa także tak, że opcja all inclusive jest bardziej dochodowa aniżeli kupowanie jedzenia ,,na mieście”, zwłaszcza jeśli wybieramy się na wycieczkę całą rodziną. Poza tym opcja all inclusive często jest też osiągalna na pobliskiej plaży. To dobre rozwiązanie dla osób, które spędzają urlop wypoczywając w pobliżu hotelu.

Minusy i plusy all inclusive

Jedną z fundamentalnych zalet tej opcji jest prosty dostęp do jedzenia i napojów – na ogół nieograniczony. Koszty wliczone są w cenę pobytu przez co nie musimy troskać się o organizowanie oraz kupowanie jedzenia w sąsiednich sklepach czy restauracjach. Po pierwsze, nie powinniśmy zabierać ze sobą dodatkowej gotówki, po drugie – oszczędzamy, przede wszystkim jeżeli wybieramy się na eskapadę całą familią.

Negatywem opcji all inclusive jest pewne ograniczenie – zarówno czasowe, jak i połączone z wyborem danych potraw. Menu nie zawsze musi podołać stworzonym przez nas prognozowaniom. Możliwa jest kiepska jakość jedzenia oraz napojów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *